SONELF KİMDİR?

Merhaba, biz SonElf…

Panik yapmayın öyle Yüzüklerin Efendisi’nde oynamış gelmiş bir havamız yok. Adımızı birleştirince böyle oluyor. Tahminleriniz doğru Soner ve Elif. Seyahatlere doymayan, deli dolu, valizlerin bir kısmı hep dolu, eller her an pasaportta bekleyen İzmir & İstanbullu bir çiftiz.

Gezmenin verdiği o heyecan duygusu beni daha küçük yaşlarda sarmıştı. O zamanlar navigasyon filan yok. Ortaya bir laf atılır, ondan sonra korkuyla yavaştan adımlar atılırdı. Sonuçta küçükken her yeri bilmiyorsun. 😀 İzmir’de Ege Üniversitesi Kampüsüne gidip gelmek bizim için sanki kıtalar arası yolculuk yapıp gelmeye benzerdi. Hele bir de o yollarda ilginç şeyleri de göz önüne alınca gezmeye olan merakımızın da nereden geldiğini bulabilirsiniz. Gezerken görürdüm herkes yollarda, sanki bir ben yolları bilmiyordum ama şimdi öyle mi! 🙂

İlk olarak gittiğim İtalya biraz iş icabı olsa da kalan zamanımda güzel bir seyahat tecrübesi edinmiştim. O nedenle de ilk olarak bu seyahatimi sizlerle paylaşmak istedim. Bunun haricinde de Elif’le birlikte ya da ayrı ayrı 8 ülke ve 30’a yakın şehir gördük. Bu seyahatlerimizden en etkileyici olanları ise bizim için Roma, Floransa, Amsterdam. Aslında belki böyle bir sıralama yapmamalıyım ama ilerde belki yine güncellenir. Daha listemizde Norveç, Kuzey Işıkları gibi maddeler olduğundan dolayı heyecanımız çok büyük. Şimdilik sadece gidenleri kıskanıyoruz, bknz. Elif’de ilk büyük yolculuğunu Erasmus ile Poznan’a yaptı. Şimdilerde yeni yeni seyahatler peşindeyiz. Hatta bunları yazarken bir yandan da İtalya vizesi için belgeleri topluyoruz. Bize şans dileyin.

Biz, SonElf olarak, yazıyoruz. Çünkü herkesin yaptığı şeyi yani seyahat etmeden önce “dur bi bakayım oralarda nereler geziliyormuş”, “ay orada ulaşım nasıl oluyormuş” gibi soruları biz de sorduk. Hatta biz de uzun bir süre internet sayfalarında kaybolduk. Onun yerine şimdi gittiğimiz yerleri yazıyoruz ki öğrendiğimiz bilgilere bir jest olsun, biz de yeni insanlara yardımcı olabilelim. Bu nedenle her gezgini mutlaka okuyun çünkü her gezgin her şehrin farklı bir köşesini, farklı bir sokağını bizlere getirir. En azından her gezginin o şehre ait hisleri başkadır ve bu da yazılarına yansır. O nedenle aşağıya bizim de arada göz attığımız, itiraf geldi :D, birkaç gezginin linklerini bırakıyoruz. 

Eğer takiplere doyamadıysanız ya da seyahat fotoğraflarımız size yetmediyse Instagram’a tık tık 😉  

Belli mi olur belki DünyayıGezerken sizinle de karşılaşırız!

Birkaç faydalı link